Кој капацитет најмногу Ви се допаѓа

Developed in conjunction with Ext-Joom.comlogoscbt

Соопштенија

Во чест на успехот кој го постигна на Светското првенство за глуви односно сребрен медал во дисциплината 1500 метри слободно, беше организиран пречек за нашиот Андреј Стојановски.

Повеќе...

Досега се реализираа многу проекти, а постојано се прилагодува и понудата се со цел да биде подостапна за граѓаните. СЦ „Борис Трајковски“ со претставувањето на новиот менаџмент најави и новитети, кои се добредојдени за сите кои спортуваат и се рекреираат во најголемиот спортски центар во Македонија.

Повеќе...

Јогата за трудници во Спортскиот Центар ,,Борис Трајковски”, се покажа како полн погодок за сите идни мајки.

Повеќе...

Овој официјален демант-информација се однесува на искажаните невистини за условите на оддржување натпревари во Националната Арена БОРИС ТРАЈКОВСКИ во Скопје 

Повеќе...

Изминатиот викенд во најзабавниот парк во градот, Аква-паркот во рамки на СЦ „Борис Трајковски“ беше срушен рекордот на посетители. 

Повеќе...